FeSi75, FeSi72, FeSi65 Porovnanie ferosilikónových tried: Sprievodca obstarávaním pre výrobu ocele a zlievareň

Jul 14, 2025

Zanechajte správu

FeSi75, FeSi72, FeSi65 Porovnanie ferosilikónových tried: Sprievodca obstarávaním pre výrobu ocele a zlievareň

Ferosilícium je najrozšírenejšia ferozliatina v celosvetovom oceliarstve - približne 5 kg FeSi sa používa na metrickú tonu vyrobenej surovej ocele. Ale nie všetko ferosilícium je rovnaké. Tri tu uvedené triedy - FeSi75, FeSi72 a FeSi65 - sa líšia obsahom kremíka, limitmi hliníka a profilmi nečistôt. Tento článok poskytuje technické porovnanie založené na GB/T 2272-2020, čínskom národnom štandarde pre ferosilícium, a priemyselnej praxi, aby manažéri obstarávania mohli určiť správnu triedu pre svoj proces.

Kľúčové poznatky

FeSi75 (Si Väčšie alebo rovné 75 %, Al 0,1 – 2,0 % v závislosti od pod-triedy)je prvotriednou voľbou pre-deoxidáciu ocele vysokej kvality, očkovanie tvárnou liatinou a elektrooceľ -, kde záleží na prísnej kontrole inklúzie.

FeSi72 (Si väčší alebo rovný 72 %, Al menší alebo rovný 2,0 %)je ekonomickým ťahúňom pre štandardnú výrobu uhlíkovej ocele, výstuže a konštrukčnej ocele. Dodáva približne 96 % kremíkových jednotiek FeSi75 pri nižších nákladoch na tonu.

FeSi65 (Si väčší alebo rovný 65 %, Al menší alebo rovný 2,0 – 3,0 %)je rozpočtová možnosť pre hromadnú deoxidáciu v menej náročných taveninách. Vyššie triedy kremíka môžu byť čiastočne nahradené FeSi65, keď sú ciele špecifikácie Si flexibilné.

Výber veľkosti častíc-závisí od procesu.10–50 mm je štandard pre výrobu ocele EAF/BOF; 3–10 mm pre zlievárenské očkovanie; 0–3 mm pre drôt s dutinkou. Použitie nesprávnej veľkosti znižuje obnovu kremíka a zvyšuje náklady.

Nízke-podtriedy hliníka- (Al Menej ako alebo rovné 0,5 %, menšie alebo rovné 0,1 %)sú nevyhnutné pre ložiskovú oceľ, pružinovú oceľ a elektrotechnickú oceľ, kde inklúzie Al₂O₃ znižujú únavovú životnosť a kvalitu povrchu. Nákladová prémia je odôvodnená zníženými sadzbami za odmietnutie.

 

Aká je cena ferrosiliconu?Čínske exportné ceny ferosilicia 14. júla // Cena ferosilicia dnes // Cena ferosilícia 
Jednotka: USD/tona
produktu Značka Citovať Vzostup a pád Poznámka
Ferosilicon 72 1000-1030 -- Prístav FOB Tianjin
Ferosilicon 75 1080-1100 -- Prístav FOB Tianjin

 

 

Aká je cena ferrosiliconu?Špeciálne ceny ferosilicia v Číne 14. júla // Cena Ferro Silicon za tonu // Továreň Ferro Silicon
Jednotka: Yuan/tona, prírodný blok, -cena v hotovosti z továrne vrátane dane
Hlavná cena nízkeho hliníkového ferosilicia v Číne
Názov produktu Špecifikácia oblasť cena Vzostup a pád Poznámka
Ferosilicon s nízkym obsahom hliníka Si75Al<0.1 Qinghai 6700-6750 -- Výrobná cena vrátane dane
Ferosilicon s nízkym obsahom hliníka Si75Al<0.5 Qinghai 6400-6450 -- Výrobná cena vrátane dane
Ferosilicon s nízkym obsahom hliníka Si75Al<0.1 Vnútorné Mongolsko 6700-6750 -- Výrobná cena vrátane dane
Ferosilicon s nízkym obsahom hliníka Si75Al<0.5 Vnútorné Mongolsko 6400-6450 -- Výrobná cena vrátane dane
Poznámka: Vyššie uvedené ceny sú len orientačné. Podniky si môžu stanovovať ceny podľa vlastných okolností.
modular-1
Potrebujete Ferosilicon cenovú ponuku zodpovedajúcu vašim špecifikáciám?

Pošlite nám požadovanú triedu (FeSi75/72/65), limit Al, veľkosť častíc a mesačný objem. Cenovú ponuku-podloženú COA vám vrátime do jedného pracovného dňa.

Email:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805

1. Ferosilicon v skratke: Čo to je a prečo na tom záleží

Ferrosilicon (FeSi) je železo-zliatina kremíka, ktorá sa vyrába karbotermickou redukciou kremeňa (SiO₂) v prítomnosti železných-materiálov v ponorenej elektrickej oblúkovej peci. Obsah kremíka v komerčnom FeSi sa pohybuje od 15 % do 95 %, pričom rozsah 65 – 75 % predstavuje veľkú väčšinu spotreby pri výrobe ocele a zlievarní.

Pri výrobe ocele plní ferosilicia dve hlavné funkcie:deoxidácia(odstránenie rozpusteného kyslíka z roztavenej ocele, aby sa zabránilo pórovitosti a oxidovým inklúziám) alegovanie(pridanie kremíka na dosiahnutie cieľových mechanických a magnetických vlastností). V zlievarniach pôsobí FeSi aj ako anočkovacia látka- podporuje tvorbu jemného, ​​rovnomerne rozloženého grafitu v liatine - a ako súčasť horčíka-ferosilícianodulizátoryna výrobu tvárnej liatiny.

Spoločnosť ZhenAn International so sídlom v Anyangu, provincia Henan, Čína, dodáva ferosilícia vo všetkých troch triedach z dvoch výrobných základní s celkovou rozlohou 30 000 m² s ročnou kapacitou 150,000+ metrických ton. Spoločnosť je držiteľom certifikácie ISO 9001:2015 a poskytuje zásielky skontrolované SGS-do viac ako 100 krajín.

2. Chemické zloženie: FeSi75 vs. FeSi72 vs. FeSi65

Nižšie uvedená tabuľka predstavuje typické chemické zloženie týchto troch tried. FeSi75 má najbohatšiu hliníkovú pod-štruktúru podľa GB/T 2272-2020, čo odzrkadľuje jeho použitie v aplikáciách-vysokohodnotnej ocele, kde je kontrola inklúzie kritická. FeSi72 a FeSi65 majú menej možností podtriedy a sú orientované na hromadnú deoxidáciu.

Prvok FeSi75 (štandard) FeSi72 FeSi65
kremík (Si) Väčšie alebo rovné 75,0 % Väčšie alebo rovné 72,0 % Väčšie alebo rovné 65,0 %
uhlík (C) Menšie alebo rovné 0,20 % Menšie alebo rovné 0,20 % Menšie alebo rovné 0,20 %
fosfor (P) Menšie alebo rovné 0,035 % Menšie alebo rovné 0,035 % Menšie alebo rovné 0,04 %
síra (S) Menšie alebo rovné 0,025 % Menšie alebo rovné 0,025 % Menšie alebo rovné 0,03 %
mangán (Mn) Menšie alebo rovné 0,40 % Menšie alebo rovné 0,50 % Menšie alebo rovné 0,50 %
chróm (Cr) Menšie alebo rovné 0,30 % Menšie alebo rovné 0,50 % Menšie alebo rovné 0,50 %

Zdroj: Obchodné špecifikácie na GB/T 2272-2020, potvrdené certifikátmi dodávateľa. Hodnoty predstavujú štandardný stupeň; prísnejšie limity sú k dispozícii na požiadanie. Limity hliníka FeSi75 závisia od výberu pod-triedy – pozri tabuľku 2.

2.1 FeSi75 hliník pod-triedy (GB/T 2272-2020)

Hliník je najdôležitejšou nečistotou, ktorú treba kontrolovať, pretože zvyškový hliník tvorí tvrdé inklúzie Al2O3, ktoré znižujú únavovú životnosť ložiskovej ocele, spôsobujú povrchové chyby plechových výrobkov a upchávajú ponorené vstupné dýzy počas kontinuálneho liatia. GB/T 2272-2020 definuje päť podtried hliníka pre FeSi75, z ktorých každá má postupne prísnejšie limity:

Pod-trieda Hliník (Al) Max Typická aplikácia
FeSi75Al0.1 Menšie alebo rovné 0,10 % Elektrická oceľ, ultra{0}}čistá ložisková oceľ, špeciálne zliatiny
FeSi75Al0,5 Menšie alebo rovné 0,50 % Ložisková oceľ, pružinová oceľ,-kvalitná konštrukčná oceľ
FeSi75Al1,0 Menšie alebo rovné 1,0 % Všeobecná legovaná oceľ, potrubná oceľ, oceľ pre tlakové nádoby
FeSi75Al1,5 Menej ako alebo rovné 1,5 % Uhlíková konštrukčná oceľ, výstuž, valcovaný drôt
FeSi75Al2.0 Menšie alebo rovné 2,0 % Všeobecná dezoxidácia, kde kontrola inklúzie nie je kritická

Zdroj: GB/T 2272-2020. Podtriedy Al0.5 a Al0.1-vyžadujú cenovú prirážku – zvyčajne 5–10 % nad štandardným FeSi75 -, čo odráža dodatočnú rafináciu potrebnú počas výroby.

Pre FeSi72 a FeSi65 je hliník zvyčajne špecifikovaný ako jediný maximálny limit (menej ako alebo rovný 2,0 % pre FeSi72, menší alebo rovný 2,0 – 3,0 % pre FeSi65), a nie prostredníctvom samostatných podtried. Vlastné nízke-varianty Al FeSi72 sú dostupné, ale menej bežné.

3. Deoxidácia: Ako obsah kremíka ovplyvňuje výkon

Keď sa do roztavenej ocele pridá ferosilícia, kremík reaguje s rozpusteným kyslíkom podľa reakcie:

2FeO + Si → 2Fe + SiO₂

Vyrobený oxid kremičitý (SiO₂) je menej hustý ako tekutá oceľ a pláva vo vrstve trosky. Čím vyšší je obsah kremíka vo ferosilicii, tým viac kyslíka dokáže odstrániť na kilogram pridanej zliatiny.

3.1 Praktické porovnanie kremíkovej jednotky

Na účely obstarávania vypočítajtecena za dodanú jednotku kremíkanamiesto nákladov na tonu zliatiny. Jedna metrická tona každého druhu poskytuje nasledujúce približné jednotky kremíka (za predpokladu minimálneho obsahu Si):

stupňa Si Dodané za MT Relatívna spotreba FeSi
(na dodanie rovnakého Si)
FeSi75 750 kg 1,00× (základná hodnota)
FeSi72 720 kg 1.04× (+4%)
FeSi65 650 kg 1.15× (+15%)

Hodnoty založené na minimálnom obsahu kremíka podľa komerčnej špecifikácie. Skutočná miera regenerácie kremíka (zvyčajne 70–92 %) ďalej závisí od načasovania pridávania, teploty kúpeľa a podmienok miešania - faktorov nezávislých od zvolenej kvality.

Obnova kremíka- percento pridaného kremíka, ktoré skutočne vstupuje do ocele -, sa pohybuje od približne 70 % pre skoré pevné prísady do 85 – 92 % pre neskoré kvapalné prísady-ocele alebo vstrekovanie cez drôt s dutinkou. Pri porovnávaní tried použite historickú mieru zhodnotenia vášho závodu na teoretický dodaný kremík na tonu, aby ste odhadli efektívnu cenu na kilogram regenerovaného kremíka.

4. Zlievárenské aplikácie: Inokulácia a nodulizácia

Pri výrobe liatiny sa úloha ferosilicia presúva z dezoxidácie nakontrola mikroštruktúry. Dôležité sú dve odlišné funkcie:

4.1 Očkovanie

Keď sa ferosilicium pridá do roztavenej liatiny tesne pred odlievaním, podporuje tvorbu jemných, rovnomerne rozložených grafitových vločiek typu -A (v sivej liatine) alebo grafitových zhlukov (v tvárnej liatine). To zlepšuje pevnosť v ťahu, znižuje hĺbku chladu a vytvára konzistentnejšie mechanické vlastnosti v celej časti odlievania. FeSi75 je štandardný typ očkovacej látky, pretože jeho vysoký obsah kremíka poskytuje rýchle rozpúšťanie a silný grafitizačný efekt s minimálnym objemom prídavku.

4.2 Nodulizácia (tvárna liatina)

Ferosilícium slúži ako nosná zliatina v horčíkových-ferosilíciových (MgFeSi) nodulizéroch -, ktoré zvyčajne obsahujú 5 – 9 % Mg, 42 – 48 % Si a zvyšok železo. Základ FeSi poskytuje kremík potrebný na podporu grafitu, zatiaľ čo horčík poháňa sféroidizáciu grafitu z vločiek na uzlíky. Na výrobu nodulátora je preferovaný FeSi75 s nízkym obsahom hliníka (menej ako alebo rovný 1,0 %), pretože nadbytok hliníka interferuje s regeneráciou horčíka.

Aplikácia Odporúčaný stupeň Typická veľkosť Špecifikácia kľúča
Očkovanie šedým železom FeSi75 3-10 mm Si Väčšie alebo rovné 75 %, Al Menej než alebo rovné 1,5 %, Ca 0,5 – 1,5 % (výhodné)
Očkovanie tvárnou liatinou FeSi75 1-6 mm Si Väčšie alebo rovné 75 %, Al Menej než alebo rovné 1,0 %, žiaduce nízke Ti
Zliatina na báze nodulizátora FeSi75 (nízky obsah Al) 10-30 mm Si 42–48 % (v MgFeSi), Al Menej ako alebo rovné 1,0 %
Všeobecná zlievarenská dezoxidácia FeSi72 alebo FeSi65 8-15 mm Štandardná obchodná špecifikácia

Zlievárenské-špecifické druhy ferosilicia môžu zahŕňať kontrolované hladiny vápnika (0,5 – 2,0 %) na zvýšenie účinnosti očkovania. Pred objednávkou si overte tieto požiadavky u svojho zlievárenského metalurga.

5. Výber veľkosti častíc podľa procesu

Veľkosť častíc ovplyvňuje rýchlosť rozpúšťania, regeneráciu kremíka, tvorbu prachu a logistiku manipulácie. Nižšie uvedená tabuľka mapuje každý bežný rozsah veľkostí ferosilicia na jeho štandardnú procesnú aplikáciu:

Rozsah veľkostí Proces Odôvodnenie
0–3 mm (prášok/jemné častice) Plnenie z drôteného drôtu, vstrekovanie prášku Jemná veľkosť častíc zaisťuje rovnomernú hustotu balenia vo vnútri oceľového plášťa a rýchle rozpúšťanie v tavenine po vstreknutí.
1-3 mm Sekundárna metalurgia, presné liatie Rýchle rozpúšťanie pre neskoršie{0}}štádium úpravy kompozície. V tenkostenných presných odliatkoch (stena<10 mm), fine powder improves density by ~30%.
3-10 mm Zlievárenské očkovanie, stredné pece Vyvážená rýchlosť rozpúšťania zaisťuje rovnomerné rozloženie v naberačke pred nalievaním. Štandard pre očkovanie panvy v zlievarňach železa.
10-50 mm EAF, BOF, panvová pec (štandardná výroba ocele) Globálne najrozšírenejšia veľkosť. Častice sa rozpúšťajú kontrolovanou rýchlosťou, dosahujú hlbokú deoxidáciu a ľahko sa s nimi manipuluje a nabijú sa bežným zariadením.
50 – 100 mm Veľké pece, hromadné vsádzanie Minimalizuje straty oxidáciou počas nabíjania. Vyžaduje dlhší čas rozpúšťania; vhodné pre pece s dostatočnou dobou zdržania a miešania.
Prírodný blok (ako-rozdrvený) Všeobecné, na-veľkosť stránok Nižšie náklady (žiadne presné skríningy). Túto možnosť môžu uprednostniť mlyny s vlastnou-možnosťou drvenia a triedenia.

Tolerancia skríningu: nadsitný a podsitný materiál dohromady by nemal presiahnuť 10 % celkovej hmotnosti šarže podľa štandardnej obchodnej praxe. Pre aplikácie s vnútorným drôtom sú typické užšie tolerancie (±5 %).

6. Balenie, dokumentácia a zabezpečenie kvality

Pre medzinárodné obstarávanie sú balenie a dokumentácia rovnako dôležité ako samotná špecifikácia zliatiny.

6.1 Možnosti balenia

1 MT hromadné vrecia (FIBC):Štandardné exportné balenie. Tkaný polypropylén s vnútornou polyetylénovou vložkou. UV-stabilizované pre vonkajšie skladovanie. Štyri zdvíhacie slučky pre manipuláciu so žeriavom/vysokozdvižným vozíkom.

25 kg / 50 kg vrecia na paletách:Vhodné pre kupujúcich s menším{0}}objemom alebo zariadenia bez zariadenia na manipuláciu s hromadnými-vagľami. Zmršťovacie-zabalené na drevených fumigovaných paletách (v súlade s normou ISPM 15).

Oceľové bubny:Pre jemné druhy prášku (0–3 mm), kde je ochrana proti vlhkosti kritická. Používa sa predovšetkým na materiály s vnútorným-drôtom{4}}.

Všetky obaly sú označené triedou, číslom šarže, chemickou špecifikáciou, čistou hmotnosťou a identifikáciou výrobcu ZhenAn. Vlastné označovanie (značka kupujúceho, označenie miesta určenia) je k dispozícii pre zmluvné objednávky.

6.2 Dokumentácia kvality

Každá zásielka obsahuje:

Certifikát analýzy (COA):Špecifická{0}}chemická analýza pre Si, Al, C, P, S, Mn, Cr a akékoľvek ďalšie prvky uvedené v kúpnej zmluve.

Inšpekčná správa SGS (alebo ekvivalent):Overenie chemického zloženia, distribúcie veľkosti častíc a stavu balenia treťou stranou. Dostupné na požiadanie alebo ako zmluvná požiadavka.

Správa o distribúcii veľkosti častíc:Sitová analýza zobrazujúca percento v rámci špecifikácie, nadrozmerné a podsitné frakcie.

Baliaci zoznam a osvedčenie o pôvode:Štandardná prepravná dokumentácia. Pre príslušné preferenčné obchodné dohody sú k dispozícii osvedčenia na formulári E / F.

7. Ako špecifikovať Ferrosilicon v objednávke

Kompletná špecifikácia ferosilicia by mala obsahovať nasledujúcich šesť prvkov. Nasleduje príklad:

Príklad špecifikácie objednávky:
Produkt: Ferrosilicon FeSi75Al1.0
Chemická látka: Si väčšia alebo rovná 75,0 %, Al menšia alebo rovná 1,0 %, C menšia alebo rovná 0,20 %, P menšia alebo rovná 0,035 %, S menšia alebo rovná 0,025 %
Veľkosť: 10–50 mm (Väčší alebo rovný 90 % v rámci rozsahu, Menší alebo rovný 5 % nadmerný rozmer, Menší alebo rovný 5 % podpriemer)
Balenie: 1 MT hromadné vrecia s vnútornou vložkou
Množstvo: 100 MT (±5% tolerancia)
Dokumentácia: COA na dávku, kontrola SGS v nakladacom prístave
Dodanie: FOB Tianjin / CIF [cieľový prístav]

Zahrnutie všetkých šiestich prvkov eliminuje nejednoznačnosť a zabezpečuje, že dodávateľ môže ponúknuť a dodať presne to, čo váš proces vyžaduje.

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi FeSi75, FeSi72 a FeSi65 ferosilikónom?

Tieto tri triedy sa líšia predovšetkým obsahom kremíka: FeSi75 obsahuje viac alebo rovných 75 % Si, FeSi72 obsahuje viac alebo rovných 72 % Si a FeSi65 obsahuje väčšie alebo rovné 65 % Si. FeSi75 ponúka najsilnejšiu deoxidačnú silu a je preferovaný pre očkovanie vysokokvalitnej ocele a tvárnej liatiny. FeSi72 je ekonomická alternatíva pre všeobecnú výrobu ocele - vyžaduje približne o 4 % viac materiálu na dodanie rovnakých kremíkových jednotiek. FeSi65 sa používa pri hromadnej deoxidácii, kde je primárnym problémom cena a ciele špecifikácie kremíka sú flexibilné. FeSi75 tiež ponúka päť podtried hliníka (Al Menší alebo rovný 0,1 % až Menší alebo rovný 2,0 %) pre aplikácie vyžadujúce prísnu kontrolu inklúzie, ako je ložisková oceľ a elektrooceľ.

Ako prebieha deoxidačná reakcia ferosilicia pri výrobe ocele?

Kremík vo ferosilicii reaguje s rozpusteným kyslíkom v roztavenej oceli podľa 2FeO + Si → 2Fe + SiO₂. Výsledný oxid kremičitý (SiO₂) je ľahší ako tekutá oceľ a pláva do vrstvy trosky, kde sa odstraňuje. FeSi75 s vyšším obsahom kremíka na kilogram dosahuje rýchlejšiu a úplnejšiu deoxidáciu. Miera regenerácie kremíka sa zvyčajne pohybuje od 70 % do 92 % v závislosti od spôsobu pridávania - neskoré pridávanie do deoxidovanej ocele alebo vstrekovanie cez drôt s dutinkou poskytuje vyššiu regeneráciu ako skoré pridávanie pevných látok do oxidačného kúpeľa. Správne deoxidovaná oceľ má menej oxidových inklúzií, lepšie mechanické vlastnosti, zníženú pórovitosť a zlepšenú kvalitu povrchu.

Akú veľkosť častíc ferosilicia si mám vybrať pre svoju aplikáciu?

Výber veľkosti častíc závisí od typu vašej pece a spôsobu pridávania. Použite 0–3 mm na výrobu plneného drôtu a systémy vstrekovania prášku. Použite 3–10 mm pre zlievárenské očkovanie a stredne kapacitné pece-. Použite 10 – 50 mm pre elektrické oblúkové pece (EAF), kyslíkové pece (BOF) a panvové pece - toto je najčastejšie špecifikovaná veľkosť v celosvetovej výrobe ocele. Použite 50–100 mm pre veľké pece s ponoreným oblúkom a vsádzanie voľne ložených zliatin. Materiál z prírodných blokov (ako-drvený, nepreosiaty) je dostupný za nižšiu cenu pre mlyny, ktoré vykonávajú vlastné triedenie. Pred objednávkou vždy potvrďte tolerancie distribúcie veľkosti u svojho dodávateľa.

Aká je úloha hliníka vo ferosilicii a prečo záleží na nízkych-kvalitniach Al?

Hliník je prirodzene sa vyskytujúca nečistota vo ferosilicii, ktorá sa získava z kremennej suroviny a redukčného procesu. Pri štandardnej výrobe ocele sú prijateľné úrovne hliníka do 2,0 %, pretože výsledné inklúzie Al₂O3 nie sú rozhodujúce pre konečný-výkon použitia. Pre ložiskovú oceľ, pružinovú oceľ, elektrooceľ a iné vysoko{4}}triedy čistoty sa však vyžaduje nízko-hliníkové ferosilicium (Al Menej ako alebo rovné 0,5 % alebo menšie ako alebo rovné 0,1 %), pretože tvrdé, -deformovateľné Al₂O₃ inklúzie znižujú kvalitu únavového koncentrátu, pretože pôsobia ako extrémne tenké produkty a môžu upchať ponorené vstupné dýzy počas kontinuálneho liatia. Cenová prirážka za nízke-triedy Al (5–10 %) sa zvyčajne získa späť prostredníctvom zníženej miery odmietnutia pri výrobe-vysokohodnotnej ocele.

Ako sa ferosilícia zvyčajne balí na medzinárodnú prepravu?

Štandardným exportným balením sú 1-metrické-tonové veľkoobjemové vrecia (FIBC) vyrobené z tkaného polypropylénu s vnútornými polyetylénovými vložkami. Sú UV-stabilizované pre vonkajšie skladovanie a majú štyri zdvíhacie slučky. Pre zákazníkov s menším objemom sú štandardom 25 kg alebo 50 kg tkané vrecia na fumigovaných drevených paletách (v súlade s ISPM 15). Druhy jemného prášku (0–3 mm) sa môžu dodávať v uzavretých oceľových sudoch na ochranu pred vlhkosťou. Všetky obaly majú číslo šarže, triedu, chemickú špecifikáciu, čistú hmotnosť a identifikáciu výrobcu. ZhenAn sa dodáva z prístavu Tianjin s úplnou dokumentáciou vrátane pravosti osvedčení, správ o kontrole SGS, baliaceho zoznamu a osvedčenia o pôvode.

Môžem použiť FeSi72 namiesto FeSi75 na dezoxidáciu pri výrobe ocele?

Áno, FeSi72 môže nahradiť FeSi75 v mnohých všeobecných aplikáciách výroby ocele. Deoxidačná chémia je identická -, mení sa len požadované množstvo. Na dodanie rovnakej hmotnosti kremíka ako FeSi75 potrebujete približne o 4 % viac hmotnosti FeSi72. FeSi75 zostáva lepšou voľbou, keď: (a) sa vyžaduje prísna kontrola špecifikácií kremíka v konečnej kvalite ocele, (b) pri výrobe -kvalitnej ocele (ložisková, pružinová, elektrická, nástrojová oceľ), kde sú limity nečistôt kritické, alebo (c) obsah hliníka musí byť prísne kontrolovaný prostredníctvom certifikovanej podtriedy Al. FeSi72 je ekonomická voľba pre výrobu štandardnej uhlíkovej ocele, armovacej ocele, konštrukčnej ocele a valcovaného drôtu, kde sú menšie odchýlky nečistôt v rámci tolerancie. Pred rozhodnutím o náhrade si vypočítajte svoju efektívnu cenu za regenerovaný kilogram kremíka.

Referencie

GB/T 2272-2020 - Ferosilicon (硅铁). Národný štandard Čínskej ľudovej republiky. https://openstd.samr.gov.cn/bzgk/std/newGbInfo?hcno=F93D0B06FA81F6070F10BF51822BB152 (vstup 2026-08-06)

HS Ferozliatina - Ferosilicon: Typy, zloženie a aplikácie. https://hsferroalloy.com/ferro-silicon/ (prístup 2026-08-06)

HS Ferozliatina - Druhy ferosilicia a ich aplikácie. https://hsferroalloy.com/grades-of-ferosilícia{5}}a-ich-aplikácie/ (prístup 2026-08-06)

ZX Ferozliatina - Špecifické požiadavky na veľkosť ferosilicia v rôznych odvetviach. https://zxferroalloy.com/resource/specific-požiadavky-pre-ferosilícium-veľkosť-v-rôznych-odvetviach/ (prístup 2026-08-06)

ZhenAn / Ferro-Silicon-Alloy.com - Aká je veľkosť ferosilikónu na výrobu ocele? Kompletná príručka pre výber veľkosti častíc. https://www.ferro-silicon-alloy.com/news/what-veľkosť-ferosilícia{11}}pre-výrobu ocele-komplet-85576345.html (prístup 2026-08-06)

Databáza materiálov Caishuku - FeSi75Al1,5 na GB/T 2272-2020. https://www.caishuku.com/material/detail_3006345.html (vstup 2026-08-06)

Databáza materiálov Caishuku - FeSi65 za GB/T 2272-2020. https://www.caishuku.com/material/detail.php?mid=3007761 (prístup 2026-08-06)

Elkem - Čo je Ferrosilicon? https://www.elkem.com/products/silicon/ferrosilicon/ (vstup 2026-08-06)

Beifang Alloy - Ferro Silicon 70/75 Grade: Špecifikácie, vlastnosti a aplikácie. https://www.beifangalloy.com/ferro-silicon-70-75{10}}grade-specifications-properties-and-applications/ (prístup 2026-08-06)

Pôvodný zdrojový článok - ZhenAn International, "High Quality Ferrosilicon 75%/72%/65% for Steelmaking." https://www.metal-alloy.com/info/high-quality-ferrosilicon{11}}75-72-65-for-stee-103043805.html (zverejnené 2025-07-13, prístup 2026-08-06)

Všetky technické údaje boli k dátumu aktualizácie (6. augusta 2026) porovnané-s citovanými zdrojmi. Rozsahy chemického zloženia sú založené na GB/T 2272-2020 a reprezentatívnych komerčných špecifikáciách. Aktuálne certifikáty mlynov sa môžu líšiť v rámci povolenej tolerancie príslušnej normy. Ak zistíte chybu, kontaktujte nás na adrese market@zanewmetal.com, aby sme ju mohli opraviť.

modular-1
Zadajte svoje Ferrosilicon -. Cenovú ponuku vám poskytneme do 24 hodín

Povedzte nám svoju triedu (FeSi75/72/65), limit Al, veľkosť častíc, preferencie balenia a mesačný objem. Náš metalurgický tím vráti COA-podloženú cenovú ponuku s dodacou dobou.

Email:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805