Čo je kovový kremík 1101
Kovový kremík je sivý, lesklý polovodičový kov, nazývaný aj kryštalický kremík alebo priemyselný kremík. Vyrába sa hlavne redukciou kremeňa zdrojom uhlíka v elektrickej peci a používa sa predovšetkým ako prísada do neželezných zliatin, ako aj na široké spektrum chemických a elektronických aplikácií.
Stupeň 1101 sa nachádza na vrchole obchodného rebríčka čistoty. Jeho obsah kremíka je 99,79 percenta, pričom železo a hliník sú obmedzené na 0,1 percenta, vápnik na 0,01 percenta a fosfor na 0,004 percenta. Táto kombinácia je to, čo z neho robí preferovanú triedu, kde by malé pridanie nečistôt mohlo zmeniť správanie konečného produktu.
Ako sa dekóduje označenie 1101
Klasifikácia kovového kremíka je založená na obsahu železa, hliníka a vápnika a štvor{0}}miestny kód zaznamenáva tieto limity priamo. Prečítanie kódu teda kupujúcemu povie, o aký materiál ide, bez toho, aby otvoril certifikát:
| stupňa | Fe (%) | Al (%) | Ca (%) | Typický Si (%) |
|---|---|---|---|---|
| 1101 | 0.1 | 0.1 | 0.01 | 99.79 |
| 2202 | 0.2 | 0.2 | 0.02 | 99.58 |
| 3303 | 0.3 | 0.3 | 0.03 | 99.37 |
| 421 | 0.4 | 0.2 | 0.1 | 99.3 |
| 441 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | 99.1 |
| 553 | 0.5 | 0.5 | 0.3 | 98.7 |
Keďže sa limity nečistôt s pribúdajúcim kódom sprísňujú, 1101 je prémiová trieda, zatiaľ čo 553 je univerzálny -ťažný kôň. Rovnaká logika vysvetľuje, prečo 421 a 441 môžu niesť rovnaké limity železa, no líšia sa v hliníku a prečo sa údaj o vápniku číta oddelene od prvých troch číslic.
Postup výroby kremíka vysokej{0}}čistoty
Kremeň a uhlíkové redukčné činidlo sa vkladajú do elektrickej pece s ponoreným{0}}oblúkom a tavia sa pri vysokej teplote.
Roztavený kremík sa odpichne, potom sa spracuje, aby sa znížilo zvyškové železo, hliník a vápnik prenášaný z vsádzky.
Kov sa odlieva do ingotov alebo súvislej dosky a nechá sa vychladnúť za kontrolovaných podmienok.
Ochladený materiál sa drví a triedi na zrnitosť, ktorú si zákazník objednal.
Magnetická separácia a v prípade potreby ručný zber odstraňujú kontamináciu-železných ložísk spôsobenú drvením.
Z každej šarže sa odoberú vzorky a analyzujú sa v laboratóriu pred uvoľnením na balenie, takže certifikát sa zhoduje s kódom vytlačeným na vrecku.
Na čistote v posledných troch krokoch záleží rovnako ako na samotnej peci, pretože trieda s limitom železa 0,1 percenta môže byť pokazená malým množstvom opotrebovaných úlomkov zo zle udržiavaného drviaceho zariadenia.
Typické aplikácie triedy 1101
Vysokokvalitné hliníkové zliatiny, kde prídavok kremíka nesmie prenášať do taveniny ďalšie železo.
Elektronické a polovodičové suroviny, kde sú limity fosforu a vápnika kritické.
Syntéza silikónu a siloxánu, kde konzistentný obsah kremíka podporuje stabilnú kontrolu reakcie.
Solárne{0}}cesty suroviny, ktoré začínajú chemickým čistením metalurgického kremíka.
Špeciálne ocele a presné odliatky vyžadujúce spoľahlivú dezoxidačnú prísadu s nízkym -nečistotami.
Prášková metalurgia a pokročilé keramické prekurzory.
Špecifikácia, zrnitosť a balenie
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Obsah kremíka | 99.79% |
| Železo | 0,1 % max |
| hliník | 0,1 % max |
| Vápnik | 0,01 % max |
| Fosfor | 0,004 % max |
| Zrnitosť | Prírodný blok, 10-100 mm, 10-60 mm, 3-10 mm, 1-3 mm, 0-1 mm alebo podľa dohody |
| Balenie | Tonové vrecia po 1000 kg, prípadne iné formáty dohodnuté s kupujúcim |
| Skladovanie | Suchý, vetraný sklad, vrecia zatvorené |
Kupujúci by mali uviesť zrnitosť a formát balenia na objednávke spolu s kódom triedy, pretože jemné častice, hrudky a veľkosti zmesi sa v peci správajú inak a menia manipulačnú prácu v prijímacom závode.
Často kladené otázky
Otázka: Aký je rozdiel medzi kovovým kremíkom a kovovým kremíkom 1101?
Kovový kremík je všeobecná skupina produktov, nazývaná aj priemyselný alebo kryštalický kremík, zatiaľ čo 1101 je jedna špecifická trieda v rámci tejto skupiny definovaná prísnymi limitmi pre železo, hliník, vápnik a fosfor.
Otázka: Aké sú limity nečistôt triedy 1101?
Železo je obmedzené na 0,1 percenta, hliník na 0,1 percenta, vápnik na 0,01 percenta a fosfor na 0,004 percenta, pričom obsah kremíka je 99,79 percenta.
Otázka: Prečo je kód usporiadaný do štyroch číslic?
Číslice zaznamenávajú maximálny obsah železa a hliníka a limit vápnika, takže nižší kód označuje čistejší materiál a vyššie náklady na tonu.
Otázka: Ktoré odvetvia používajú triedu 1101 najčastejšie?
Používa sa v-kvalitných hliníkových zliatinách, elektronických a polovodičových surovinách, výrobe silikónu a solárnych surovinách všade tam, kde sú nevyhnutné nízke úrovne nečistôt.
Otázka: Aké veľkosti je možné dodať?
Štandardné sú veľkosti Natural block plus 10-100 mm, 10-60 mm, 3-10 mm, 1-3 mm a 0-1 mm, iné tieniace okná je možné vyrobiť na objednávku.
Otázka: Ako je materiál zabalený na vývoz?
Zvyčajné balenie je tonové vrece s hmotnosťou 1 000 kg a iné hmotnosti vriec alebo prispôsobené formáty môžu byť usporiadané tak, aby zodpovedali manipulačnému zariadeniu prijímajúceho závodu.

