Ceny ferochrómu s nízkym obsahom uhlíka v hlavných čínskych regiónoch 28. apríla

Apr 29, 2025

Zanechajte správu

Čo ukazuje hodnotenie z 28. apríla

Nízky uhlíkový ferochróm sa v Číne posudzuje regionálne, pretože náklady na energiu, miestna dostupnosť chromitu a prepravná vzdialenosť sa dostatočne líšia na to, aby sa vytvorilo skutočné rozšírenie medzi provinciami. Hodnotenie z 28. apríla zaznamenalo bežné kotácie a bežné transakčné ceny pre triedu FeCr55C0,25 s obsahom chrómu od 52 % do menej ako 60 %, pričom k tomuto dátumu nebola zaznamenaná žiadna zmena na žiadnej strane trhu. Sichuan držal najvyššie kótované pásmo na úrovni 13 700 – 13 800 CNY za tonu s transakciami medzi 13 600 a 13 700, zatiaľ čo Jiangsu kótoval 13 900 – 14 000 s transakciami 13 800 – 14 000. Gansu, Henan, Liaoning, Vnútorné Mongolsko a Shanxi sa všetky zoskupili na úrovni 13 600 – 13 700 pre cenové ponuky a 13 500 – 13 600 pre transakcie.

Regionálna cenová ponuka a tabuľka transakcií

Produkt stupňa Bežná cena, CNY/t Bežná transakcia, CNY/t región Rad Chromium
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,700-13,800 13,600-13,700 Sichuan 52 % až pod 60 %
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Gansu 52 % až pod 60 %
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Henan 52 % až pod 60 %
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Liaoning 52 % až pod 60 %
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,900-14,000 13,800-14,000 Jiangsu 52 % až pod 60 %
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Vnútorné Mongolsko 52 % až pod 60 %
Nízky uhlíkový ferochróm FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Shanxi 52 % až pod 60 %

Regionálne rozpätie medzi najlacnejšou a najdrahšou provinciou v ten deň bolo približne 300 CNY za tonu na úrovni transakcie, teda zhruba 2,2 %. To je normálny pracovný rozptyl a zvyčajne sa vysvetľuje nákladmi na dodanú energiu a zásobovaním rudou a redukčným činidlom z miestnych závodov, a nie rozdielmi v kvalite.

Referenčné zloženie s nízkym obsahom uhlíka

Uhlík je definujúcim prvkom v nízkouhlíkovom ferochróme. Písmená a čísla v kóde triedy popisujú nominálnu úroveň chrómu a maximálny obsah uhlíka, takže LC-Cr65V3 je trieda 65 % chrómu s maximálne 0,03 % uhlíka a LC{6}}Cr60D50 je trieda 60 % chrómu s maximálnym obsahom 0,50 % uhlíka.

stupňa Cr min (%) C max (%) Si max (%) P max (%) S max (%)
LC-Cr65V3 65.0 0.03 1.0 0.03 0.03
LC-Cr65V6 65.0 0.06 1.0 0.03 0.03
LC-Cr65V10 65.0 0.10 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V3 60.0 0.03 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V6 60.0 0.06 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V10 60.0 0.10 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60D25 60.0 0.25 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60D50 60.0 0.50 1.0 0.03 0.03

Štruktúra zloženia sleduje logiku triedy použitú v špecifikáciách ferochrómu, vrátane GB/T 5683 na čínskom trhu a ISO 5448 na medzinárodnej úrovni, kde triedy obsahu uhlíka klesajú na 0,03 %, 0,06 %, 0,10 %, 0,25 % a 0,50 %. Kupujúci, ktorý si objednáva materiál s nízkym obsahom uhlíka na nehrdzavejúcu oceľ alebo na tavenie špeciálnych zliatin, by si mal pred porovnaním cien potvrdiť, ktorá trieda uhlíka sa požaduje, pretože zmena z 0,25 % na 0,03 % uhlíka zvyčajne zmení cenu viac ako regionálne rozdiely uvedené vyššie.

Čo určuje cenu nízkouhlíkového ferochrómu

Dominujú štyri nákladové bloky. Chromitová ruda a jej pomer-k-železu určujú surovinovú základňu; ruda s vyšším pomerom vyžaduje menej rafinačnej práce na jednotku chrómu. Elektrina je druhým blokom a je to hlavný dôvod, prečo vôbec existujú regionálne rozšírenia, keďže tavenie a rafinácia sú energeticky náročné. Proces redukčného činidla a rafinácie je na treťom mieste: nízko uhlíkové druhy sa vyrábajú procesmi, ktoré zabraňujú zachytávaniu uhlíka, ako je rafinácia kyslíkom alebo použitie redukčných činidiel s kremíkom-, ktoré sú drahšie ako štandardná karbotermická cesta. Napokon, samotný obsah uhlíka poháňa náklady, pretože každý krok nižšie v špecifikácii uhlíka odstraňuje viac uhlíka pri vyšších nákladoch a nižšej výťažnosti. Dopravné, balenie, veľkosť šarže a platobné podmienky dopĺňajú dodané číslo.

Prevod cenovej ponuky na cenu za kilogram Chromia

Keďže ferochróm sa kupuje za chróm, samotná cena za -tonu sa nedá porovnávať medzi triedami. Užitočná kontrola je:

Cena za kg Cr=uvádzaná cena za tonu / (1 000 x frakcia chrómu)

Vezmite transakčné pásmo Shanxi 13 500 – 13 600 CNY za tonu pri obsahu chrómu 52 – 60 %. Pri 52 % chróme sa 13 550 CNY za tonu rovná približne 26,1 CNY za kg obsiahnutého chrómu. Pri 60 % chróme sa za rovnaké peniaze kúpi približne 22,6 CNY za kg. To je rozdiel približne 13 % pri rovnakej hodnote faktúry. Pred rozhodnutím, ktorý región alebo ktorá trieda je lacnejšia, vždy normalizujte a skontrolujte certifikát o teste na skutočný obsah chrómu v šarži, a nie spoliehajte sa na kód triedy.

Často kladené otázky

Q:Čo znamená trieda FeCr55C0,25?
Odpoveď: Označuje ferochrómový stupeň s nominálnou úrovňou chrómu 55 % a maximálnym obsahom uhlíka 0,25 %, dodávaný s obsahom chrómu najmenej 52 % a nižším ako 60 % v tu citovaných hodnoteniach.

Q:Prečo sa ceny medzi čínskymi regiónmi líšia?
Odpoveď: Hlavne náklady na elektrinu, získavanie chromitu a prepravná vzdialenosť. 28. apríla bol spread medzi najvyšším a najnižším provinčným transakčným pásmom približne 300 CNY za tonu.

Q:Čo je drahšie, 0,03% uhlíkový alebo 0,25% uhlíkový materiál?
A: Trieda 0,03% uhlíka je drahšia. Odstránenie posledných frakcií uhlíka si vyžaduje dodatočnú rafináciu a znižuje regeneráciu, takže cena stúpa s poklesom uhlíkového maxima.

Q:Ako porovnám úvodzovky pre rôzne obsahy chrómu?
Odpoveď: Preveďte každú cenovú ponuku na cenu za kilogram obsiahnutého chrómu vydelením ceny za tonu 1 000-násobkom frakcie chrómu a potom porovnajte na tomto normalizovanom základe.

Q:Je veľkosť hrudky relevantná k cene?
A: Áno. Nízky uhlíkový ferochróm sa bežne dodáva v 10-60 mm hrudkách na pridávanie do panvy a konvertora. Pokuty a poddimenzovaný materiál majú odlišný cenový základ a nemusia byť akceptované všetkými taviarňami.

Q:Aké dokumenty by mali sprevádzať šaržu ferochrómu s nízkym obsahom uhlíka?
Odpoveď: Certifikát o analýze s uvedením chrómu, uhlíka, kremíka, fosforu a síry, číslo šarže, rozsah veľkosti častíc a čistú hmotnosť jedného vrecka alebo suda.