Ceny feromangánu s nízkym obsahom uhlíka v hlavných čínskych regiónoch: recenzia z 12. mája

May 12, 2025

Zanechajte správu

Ceny feromangánu s nízkym obsahom uhlíka v čínskych regiónoch 12. mája

Regionálny prieskum z 12. mája sa týkal nízkouhlíkového feromangánu na základe ceny zo závodu-, hotovosti, dane-vrátane v jüanoch za tonu. Bežná cena za tavený materiál FeMn80C0,7{6}}bola 9200 – 9300 juanov/t v Guizhou a 9200 – 9400 juanov/t v Shanxi, Hunan, Henan a Guangxi. Prísnejší uhlíkový stupeň FeMn80C0,4 mal bežné ceny 9500-9600 juanov/t v Hunane a Guizhou a 9600-9700 juanov/t v Hunane a Henane. Úrovne bežných transakcií boli vo väčšine regiónov o krok nižšie ako cenové rozpätia, napríklad 9100-9300 juanov/t pre FeMn80C0,7 v Shanxi a 9100-9200 juanov/t v Guizhou.

V týchto údajoch vynikajú dva štrukturálne znaky. Po prvé, celý trh bol plochý: každý stĺpec vzostupu-a{2}}na hárku bol prázdny, čo znamená, že žiadny hodnotený región sa nepohol oproti predchádzajúcemu hodnoteniu. Po druhé, regionálny rozptyl v rámci jedného označenia zostal v rámci zhruba 200 juanov/t, čo je úzky v porovnaní s krokom 300 – 400 juanov/t medzi 0,7 percentami uhlíka a 0,4 percentami uhlíkového materiálu. Inými slovami, rozhodnutie o platovej triede malo väčší význam ako rozhodnutie kraja z 12. mája.

Regionálna tabuľka cenových ponúk na 12. mája

Označenie Vrstva fosforu Bežná cenová ponuka (yuan/t) Bežná transakcia (yuan/t) región
FeMn80C0,7, ruda tavená Skupina I 9200-9300 9100-9200 Guizhou
FeMn80C0,7, ruda tavená Skupina I neposúdené neposúdené Hebei
FeMn80C0,7, ruda tavená Skupina I 9200-9400 9100-9300 Shanxi
FeMn80C0,7, ruda tavená Skupina II 9200-9400 9100-9200 Hunan
FeMn80C0,7, ruda tavená Skupina II 9200-9400 9100-9300 Henan
FeMn80C0,7, ruda tavená Skupina II 9200-9400 9100-9200 Guangxi
FeMn80C0,4, ruda tavená Skupina II 9500-9600 9500-9600 Hunan
FeMn80C0,4, ruda tavená Skupina I 9600-9700 9500-9600 Hunan
FeMn80C0,4, ruda tavená Skupina I 9500-9600 9500-9600 Guizhou
FeMn80C0,4, ruda tavená Skupina I 9600-9700 9500-9600 Henan

Základ cenovej ponuky je zo{0}}hotovostná hotovosť vrátane dane, takže nie je priamo porovnateľná s vývoznou cenou, ktorá nezahŕňa vnútrozemskú dopravu, vývoznú dokumentáciu a náklad. Hebei v ten deň nevykazoval žiadnu hodnotenú ponuku, čo je normálne, keď regionálne hodnotenie závisí od malého počtu aktívnych výrobcov.

Feromangánové zloženie podľa stupňa

Skupina ročníkov Označenie Mn % min C % max Si % P % S % max
Nízky obsah uhlíka FeMn85C0,2 85 0.2 0.8-2.0 0.1-0.3 0.02
Nízky obsah uhlíka FeMn80C0,5 80 0.5 0.8-2.0 0.1-0.3 0.02
Nízky obsah uhlíka FeMn80C0,7 80 0.7 0.8-2.0 0.1-0.3 0.02
Stredný uhlík FeMn78C1.0 78 1.0 0.8-2.0 0.15-0.35 0.03
Stredný uhlík FeMn78C1,5 78 1.5 0.8-2.0 0.15-0.35 0.03
Stredný uhlík FeMn78C2.0 78 2.0 0.8-2.0 0.15-0.35 0.03
Vysoký uhlík FeMn78C8.0 78 8.0 1.0-5.0 0.2-0.4 0.03
Vysoký uhlík FeMn75C7.5 75 7.5 1.0-5.0 0.2-0.4 0.03
Vysoký uhlík FeMn70C7.0 70 7.0 1.0-5.0 0.2-0.4 0.03
Vysoký uhlík FeMn60C7.0 60 7.0 2.5-4.5 0.3-0.5 0.05

Všimnite si, že okno s nízkym obsahom uhlíka viditeľné v čínskom hodnotení - rudy FeMn80C0.4 a FeMn80C0.7-tavený materiál - používa jediné označenie 80 percent Mn a oddeľuje dodávateľov najmä podľa úrovne uhlíka a fosforu. Ide o inú konvenciu pomenovania od zmiešanej sady označovaní 88/84 používanej na niektorých exportných hárkoch, takže názvy ročníkov treba vždy prekrížiť{11}}porovnať s chemickou tabuľkou, a nie preložiť zrakom.

Prečo sú 0,4 a 0,7 uhlíkové triedy oddelené

Krok 300-400 juanov/t medzi FeMn80C0,7 a FeMn80C0,4 predstavujú náklady na odstránenie ďalšieho zlomku percent uhlíka zo zliatiny. Zníženie obsahu uhlíka z 0,7 na 0,4 percenta si vyžaduje dlhší čas na rafináciu a viac energie na tonu a zužuje procesné okno. To je dôvod, prečo je prísnejšia trieda uvádzaná vyššie, aj keď jej obsah mangánu je rovnaký. Pre oceliareň je otázkou, či nižší vstup uhlíka stojí za prémiu v hotovej kvalite ocele. Tam, kde je teplo už na hranici uhlíka, je; kde je karbónová svetlá výška, platiť za prísnejšiu triedu je zbytočné.

Prečítanie cenovej ponuky ex-diela do rozhodnutia o kúpe

Základ: Zverejnené údaje v jüanov/t sú zo závodu-, hotovosť, vrátane dane. Pridajte vnútrozemskú prepravu, kontrolu a akékoľvek vývozné náklady, aby ste dosiahli dodané číslo.

Región: rozsahy cenových ponúk sa líšili podľa regiónu, ale nikdy nie o viac ako 200 juanov/t na jedno označenie, takže preprava do závodu môže ľahko zmeniť poradie dvoch pôvodov.

Vrstva fosforu: materiál skupiny I a skupiny II nie sú zameniteľné v každej triede ocele a plech ich z tohto dôvodu oddeľuje.

Smer: hárok nevykazoval žiadny pohyb, takže každá pevná ponuka, ktorá sa náhle odchyľuje od zverejneného pásma, si pred prijatím zaslúži priame vysvetlenie.

Balenie a kontrola: na hárku je uvedené jedno tonové balenie do veľkých vriec a certifikácia tretej{0}}strany alebo továrne, pričom obe by mali byť uvedené v zmluve a nie predpokladané.

Opravte označenie, uhlíkový strop a úroveň fosforu zo špecifikácie triedy ocele.

Zbierajte cenové ponuky aspoň z troch zdrojov a premeňte každú na dodanú cenu pri bráne závodu.

V dopyte uveďte rozsah veľkostí, maximálnu povolenú pokutu a základ balenia.

Dohodnite sa na metóde odberu vzoriek a certifikovanej analýze, ktorá usadí obsah mangánu.

Rozhodnite o pravidle úpravy ceny pre obsah mangánu a pre akúkoľvek zmenu v hodnotenej úrovni trhu.

Často kladené otázky

Otázka: Aká bola cena 12. mája za nízkouhlíkový feromangán v Guizhou?
FeMn80C0,7 ruda-tavený materiál bol kótovaný na 9200-9300 juanov/t v hotovosti zo závodu vrátane dane, s bežnými transakciami na 9100 – 9200 juanov/t.

Otázka: Presťahoval sa nejaký región 12. mája?
Nie. Každý stĺpec vzostupu-a{2}}v hárku hodnotenia bol prázdny, takže všetky hodnotené regióny boli oproti predchádzajúcemu hodnoteniu nezmenené.

Otázka: Prečo je FeMn80C0.4 citovaný vyššie ako FeMn80C0.7?
Obe obsahujú 80 percent mangánu, ale prísnejšia trieda uhlíka potrebuje viac rafinačnej energie a užšie procesné okno, takže sa odhaduje o 300 – 400 juanov/t vyššie.

Otázka: Mení fosfor skupiny I alebo skupiny II cenu?
Môže. Horná hranica fosforu obmedzuje, ktorým triedam ocele môže materiál slúžiť, a prísnejšia vrstva je uvedená vyššie, ak sú obe vrstvy dostupné z jedného regiónu.

Otázka: Je uvedená cena dodávanou cenou?
Nie. Odhad je zo závodu, v hotovosti a vrátane dane v juanoch za tonu. Náklady na vnútrozemskú dopravu, kontrolu a vývoz sú mimo nej.

Otázka: Aké podmienky balenia a kontroly platia?
Základom hodnotenia je jeden tonový obal do veľkej tašky s certifikátom vydaným testovacou inštitúciou tretej strany{0}} alebo továrňou, pričom presné znenie by malo byť stanovené v zmluve.