Správa o cene ferovanádia, 26. októbra 2026: úrovne obchodovania FeV50 a FeV80
Obchodovanie s ferovanádiom zostalo v hodnotení z 26. októbra 2026 stabilné, pričom rozsahy bežných transakcií pre oba stupne sa oproti predchádzajúcemu hodnoteniu nezmenili. Cenové ponuky boli skrátené na oboch stupňoch, zatiaľ čo veľké závody FeV50 sa držali na úrovni transakcií aj cien. V tabuľke nižšie sú uvedené zverejnené rozsahy tak, ako sú, na základe platieb uvedených pre každý riadok.
Aktuálna cena ferovanádu

Tabuľka 1. Hlavné ceny ferovanádia, 26. októbra 2026 (10 000 RMB/mt, vrátane dane)
Rozsah: bežné transakcie a hlavné cenové rozpätia pre FeV50, FeV80 a FeV50 pre veľké závody, zverejnené 26. októbra 2026.
| stupňa | Segment trhu | Bežná transakcia | Mainstreamová ponuka | Zmeniť | Platobný základ |
|---|---|---|---|---|---|
| Ferovanádium FeV50 | Mainstream | 8 - 8.1 | 8.1 - 8.2 | Citácia nižšia o 0,1; transakcia nezmenená | Akceptačný účet vrátane dane |
| Ferovanádium FeV80 | Mainstream | 12.8 - 12.96 | 12.96 - 13.12 | Citácia nižšia o 0,16; transakcia nezmenená | Akceptačný účet vrátane dane |
| Ferrovanádium FeV50, veľká rastlina | Veľká rastlina | 8.4 - 8.5 | 8.4 - 8.6 | Nezmenené | Hotovosť, vrátane dane |
Poznámka k jednotkám a platbe.Tabuľka je uvedená v 10 000 RMB za tonu, čo je jednotka použitá pri hodnotení zdroja. Prepočítané v RMB na metrickú tonu, rozsah bežných transakcií FeV50 predstavuje 80 000 až 81 000 RMB za tonu a jeho cenový rozsah je 81 000 až 82 000 RMB za tonu. Bežný rozsah transakcií FeV80 predstavuje 128 000 až 129 600 RMB za tonu a jeho cenový rozsah je 129 600 až 131 200 RMB za tonu. Veľký závod FeV50 predstavuje 84 000 až 85 000 RMB za tonu pre transakcie a 84 000 až 86 000 RMB za tonu pre cenové ponuky. V tej istej jednotke sa pohyb 0,1 rovná 1 000 RMB za tonu a pohyb 0,16 sa rovná 1 600 RMB za tonu.
Čo znamená základ platby.Akceptačná zmenková cena je zúčtovaná bankovým akceptačným zmenkom a kótovaná úroveň už nesie finančné náklady tohto zmenky; cena v hotovosti sa uhrádza pri platbe a nenesie žiadne náklady na výber. Obe sú uvedené vrátane dane. Keďže tieto dve trasy nie sú vzájomne zameniteľné, rozsah zverejnený na jednom základe by sa nemal hodnotiť oproti rozsahu zverejnenému na druhom základe bez normalizácie nákladov na vysporiadanie. V tomto vydaní sú zverejnené dve bežné triedy na akceptačnom základe a rad veľkých závodov na hotovostnom základe.
Trend ceny ferovanádu vs predchádzajúci
K tomuto dátumu sú zaznamenané iba dva pohyby a oba sú uvedené na strane ponuky. Bežná cena FeV50 sa znížila o 0,1, čím sa zverejnený rozsah posunul na 8,1 až 8,2. Bežná cena FeV80 sa znížila o 0,16 a posunula svoj publikovaný rozsah na 12,96 až 13,12. Na strane transakcie sa nič nepohlo: FeV50 sa držalo na úrovni 8 až 8,1 a FeV80 sa držalo na úrovni 12,8 až 12,96. Línia FeV50 veľkého závodu zostala na oboch stranách nezmenená, na úrovni 8,4 až 8,5 pre transakcie a 8,4 až 8,6 pre kotácie.
Čítajte otvorene, záznam ukazuje, že ponuky sa orezávajú, zatiaľ čo uzavreté obchody zostali tam, kde boli, a rad veľkých závodov stál na oboch stranách. Toto je popis zverejnených údajov k tomuto dátumu a nič viac; nepoužíva sa tu žiadne skoršie alebo neskoršie hodnotenie a z jedného čítania sa neodvodzuje žiadny smer dopredu.
Kontext triedy a trhu
Vanád vstupuje do ocele ako mikrozliatina, ktorá zvyšuje pevnosť a húževnatosť zrážaním karbonitridov vanádu počas spracovania za tepla a tepelného spracovania. Štandardný nosič pre tento doplnok jeferovanádium, železo-vanádová predzliatina predávaná skôr podľa obsahu vanádu než podľa hmotnosti zliatiny, čo je dôvod, prečo kupujúci porovnávajú ponuky na základe jednotky vanádu a nie na základe ceny za tonu samotnej.
FeV50 má približne polovicu vanádu a polovicu železa a je to ťažná trieda pre výrobu uhlíkovej a nízkolegovanej ocele: konštrukčné profily, výstuže, výkovky, pružinové a nástrojové ocele a všeobecne vysokopevnostné nízkolegované práce. Kupuje sa v normálnej tonáži, ľahko sa rozpúšťa v naberačke a vyhovuje prevádzkam, kde limity zvyškov a nečistôt ponechávajú priestor pre extra hmotnosť nosiča.
FeV80 nesie zhruba štyri pätiny vanádu. Atrakciou nie je iný kov, je to menšia dávka: do rovnakých vanádiových jednotiek kupujúci pridáva oveľa menej železa, uhlíka a kremíka, čo je dôležité pri tavení vysokozliatin a špeciálnych materiálov, v prídavných materiáloch na zváranie a tam, kde je teplo dostatočne malé, že hmotnosť nosiča skresľuje analýzu. Táto druhá trieda sa bežne nakupuje v menších sériách podľa prísnejšej špecifikácie.
Dva štrukturálne prvky určujú, ako by sa tieto ceny mali čítať. Prvým je rozdelenie medzi hlavným prúdom a dodávkou veľkých závodov: tieto dve línie sa zverejňujú oddelene a nesú rôzne základne zúčtovania, takže ich treba chápať ako samostatné série a nie ako jednu trhovú úroveň. Druhým je vysporiadanie: akceptačné zmenkové a hotovostné podmienky sú na tomto trhu štandardné a obe sú kótované oddelene a nie započítané do jedného čísla.
FeV50 vs FeV80: Porovnanie
| Rozmer | Ferovanádium FeV50 | Ferovanádium FeV80 |
|---|---|---|
| Obsah vanádu | Nominálny 50 percent vanádu, zvyšok železa nosič; presné limity podľa špecifikácie nákupu | Nominálny 80 percent vanádu, zvyšok železa nosič; presné limity podľa špecifikácie nákupu |
| Zaťaženie uhlíkom a nečistotami | Vyššia hmotnosť uhlíka, kremíka a nosiča dodávaná na jednotku vanádu | Nižšie nečistoty a zaťaženie nosiča na jednotku vanádu, čo je hlavný dôvod, prečo za to kupujúci platia |
| Typické aplikácie ocele | Konštrukčná a výstužná oceľ, výkovok, pružinová a nástrojová oceľ, všeobecné vysokopevnostné nízkolegované triedy | Vysokolegované a špeciálne ocele, prídavné materiály na zváranie, superzliatina a podávanie z titánových zliatin, malé tavby s úzkymi limitmi zvyškov |
| Rozsah cenovej ponuky 26. októbra 2026 | 8,1 až 8,2 (10 000 RMB/mt), tj 81 000 až 82 000 RMB za tonu | 12,96 až 13,12 (10 000 RMB/mt), tj 129 600 až 131 200 RMB za tonu |
| Rozsah transakcií 26. októbra 2026 | 8 až 8,1 (10 000 RMB/mt), tj 80 000 až 81 000 RMB za tonu | 12,8 až 12,96 (10 000 RMB/mt), tj 128 000 až 129 600 RMB za tonu |
| Vyúčtovací základ zverejnil tento problém | Akceptačný účet vrátane dane | Akceptačný účet vrátane dane |
| Pomer k FeV50 na tej istej strane ponuky | Základná čiara, braná ako 1,00 | 1,60-násobok úrovne FeV50 na oboch koncoch cenového rozpätia |
| Nákup vzoru | Pravidelná tonáž v porovnaní s ročným alebo štvrťročným rámcom | Menšie šarže riadené špecifikáciou, často s testom dohodnutým pre šaržu |
Pomerový riadok je pre kupujúceho najužitočnejším riadkom a na vyššie uvedených číslach je čisto aritmeticky. Vydelením kotácie FeV80 kotáciou FeV50 dostaneme 12,96 / 8,1 a 13,12 / 8,2 a obe získajú 1,6; rozsahy transakcií sa delia rovnakým spôsobom, 12,8 / 8,0 a 12,96 / 8,1, opäť 1,6. Takže tieto dve triedy sa obchodujú s pevným pomerom 1,6 ku 1 naprieč publikovanými rozsahmi, čo je presne pomer nominálneho obsahu vanádu, 80 vydelený 50. To stojí za to vedieť, pretože to znamená, že kótovaná prémia medzi triedami je aritmetická a nie úsudok o nedostatku, a pretože porovnanie týchto dvoch tried na tonu vám nepovie takmer nič, kým sa neprevedie na základ per-unita vanádu. Pretože pomer k tomuto dátumu platí na oboch koncoch oboch rozsahov, kupujúci môže oceniť ponuku FeV80 oproti ponuke FeV50 jednoducho použitím 1,6; odchýlka od tohto čísla je časťou ponuky, ktorú treba vysvetliť. Produktové stránky preferovanád 50aFeV80uveďte dve špecifikácie vedľa seba.
Čo by si mali kupujúci skontrolovať pred objednaním ferovanádu
- Trieda a celá špecifikácia.Dohodnite sa na základe obsahu vanádu, limitoch uhlíka a kremíka, veľkosti alebo veľkosti hrudiek a balení, pretože samotný názov triedy ponecháva všetky štyri otvorené.
- Cenový základ písomne.Uveďte, či ide o transakciu alebo úroveň cenovej ponuky, akceptačnú faktúru alebo hotovosť a vrátane dane, potom počas vyjednávania zachovajte rovnaký základ.
- Test a dokumentácia.Požiadajte o osvedčenie o analýze pre každú šaržu, opýtajte sa, ako bola vzorka odobratá, a zvážte nezávislú kontrolu šarže s vysokou hodnotou namiesto spoliehania sa na jediný interný výsledok.
- Normalizované porovnanie.Pred zoradením dodávateľov preveďte každú ponuku na číslo na kilogram vanádu s vlastným predpokladom výťažnosti, ako je popísané naferovanádiumprehľadová stránka.
- Veľká konzistentnosť medzi dodávkami.Ak na teple záleží, opýtajte sa, či celé množstvo pochádza z jednej šarže a ako by bola zdokumentovaná rozdelená zásielka.
- Dodávková a zmluvná mechanika.Opravte okno doručenia, toleranciu množstva, práva na kontrolu a dokumenty, ktoré cestujú so zásielkou, a potvrďte základ doručenia pred uzamknutím ceny.
FAQ
Mám si kúpiť ferro-vanád 50 alebo FeV80?
Začnite od špecifikácie ocele alebo zliatiny, ktorú podávate. Ferrovanád 50 je univerzálna trieda: vyhovuje väčšine výroby uhlíkovej a nízkolegovanej ocele, kde sú limity zvyškov mierne a pridávanie sa uskutočňuje v bežnej tonáži. FeV80 nesie približne 80 percent vanádu, takže dodáva rovnaké jednotky vanádu s menšou hmotnosťou náboja a nižším zaťažením uhlíkom, kremíkom a inými nosnými prvkami; je to obvyklá voľba tam, kde prísnejšie limity nečistôt, menšie prísady alebo vysokolegované a špeciálne tavenie spôsobujú, že hmotnosť nosiča je skutočným obmedzením. Ak sú vaše limity mierne a hlavnou hnacou silou je cena za tonu kovu, zvyčajne stačí FeV50; ak bojujete so zvyškovými limitmi alebo tavením malých teplôt, pred rozhodnutím ocente oba stupne na báze vanádu.
Ako sa líšia akceptačné a hotovostné ceny ferovanádu?
Sú to dve cesty osídlenia, nie dve úrovne kvality. Akceptačná zmenková cena je zúčtovaná bankovým akceptačným zmenkom, takže diskontné náklady znáša predajca a kótovaná úroveň to už odráža; cena v hotovosti sa uhrádza pri platbe, takže nenesie žiadne náklady na výber. Obe sú bežne uvádzané vrátane dane. Praktickým pravidlom pre kupujúcich je porovnávanie podobného s podobným: rozsah zverejnený na akceptačnom základe nie je priamo porovnateľný s rozsahom zverejneným na hotovostnom základe, pretože rozdiel medzi nimi je skôr finančným nákladom než kovovou prémiou. V tomto vydaní sú bežné FeV50 a FeV80 publikované na akceptačnom základe, zatiaľ čo veľké závody FeV50 sa zverejňujú na hotovostnom základe, takže tri riadky sa musia normalizovať predtým, ako sa dajú zoradiť podľa nákladov.
Prečo je FeV50 veľkých závodov kótované nad bežným FeV50 26. októbra 2026?
Ako bolo zverejnené 26. októbra 2026, kotácia FeV50 veľkého závodu je 8,4 až 8,6 oproti bežnej cenovej ponuke FeV50 8,1 až 8,2 a transakčné línie sú 8,4 až 8,5 oproti 8 až 8,1. Tieto dva riadky nepredstavujú podobné porovnanie, pretože FeV50 veľkého závodu v tejto tabuľke je kótované v hotovosti a vrátane dane, zatiaľ čo bežné FeV50 je kótované na základe akceptácie a vrátane dane. Zverejnený rozdiel preto nemožno čítať priamo ako prémiu za kvalitu. Potvrďte špecifikáciu, platobné podmienky, dodaciu základňu a analýzu každej ponuky, potom ich normalizujte na rovnaký základ vysporiadania pred ich zoradením.
Čo je potrebné potvrdiť pred zadaním objednávky ferovanádu?
Väčšinu obchodného rizika nesú štyri položky. Po prvé, trieda a úplná špecifikácia: základ obsahu vanádu, limity uhlíka a kremíka, veľkosť a balenie. Po druhé, cenový základ: či ide o transakciu alebo úroveň ponuky, prijatie alebo hotovosť a vrátane dane. Po tretie, test a dokumentácia: osvedčenie o analýze na šaržu, spôsob odberu vzoriek, ktorý je za tým a či je pri šarži s vysokou hodnotou zaručená kontrola treťou stranou. Po štvrté, zmluvná mechanika: dodacie okno, tolerancia množstva, práva na kontrolu a dokumenty, ktoré musia cestovať s každou zásielkou. Získanie týchto štyroch písomných informácií pred objednávkou odstráni väčšinu priestoru na neskoršie spory.
Kľúčové informácie
- Mainstream FeV50 sa držal na úrovni 8 až 8,1 pre transakcie 26. októbra 2026, pričom jeho kotácia bola znížená o 0,1 až 8,1 až 8,2.
- Mainstream FeV80 sa držal na úrovni 12,8 až 12,96 pre transakcie, pričom jeho kotácia sa znížila o 0,16 na 12,96 až 13,12.
- FeV50 veľkého závodu zostalo na oboch stranách nezmenené na úrovni 8,4 až 8,5 pre transakcie a 8,4 až 8,6 pre kotácie na hotovostnej báze.
- V tomto čísle sa pohybovali iba dva riadky s citátmi; transakcie a úroveň veľkých závodov boli rovnaké.
- Dve bežné triedy sú kótované na akceptačnom základe a rad veľkých závodov na hotovostnom základe, takže tieto tri línie nie sú priamo porovnateľné bez normalizácie.
Získajte cenovú ponuku na mieru
Pošlite požadovanú triedu, množstvo, balenie a dodanie a my sa vám vrátime s cenovou ponukou postavenou na vašej špecifikácii a nie na všeobecnej katalógovej cene. Oslovte násWhatsApp: +86 15518824805alebo podľaE-mail: market@zanewmetal.com.

